ISTT

Informační systémy Tomáš Trdla

Úvod

Naše firma působí na Českém trhu od roku 1996. Počátky praxe v oboru se však datují do roku 1990. Samotnému rozhodnutí podnikat předcházela dlouhodobá zkušenost v oblasti problematiky datových sítí. Samotný start zavinilo ukončení činnosti mého zaměstnavatele, díky kterému jsem měl možnost spravovat i rozlehlé síťové infrastruktury, takřka v rámci celé České republiky.  Všechny pracovní pozice v oblasti IT a získaná praxe mne umožnily vybudovat firmu zaměřenou na poskytování komplexních služeb v oboru IT.

Firma je v současnosti partnerem pro segment trhu malých a středně velkých výrobních organizací a poskytovatelů služeb.

V současné době poskytujeme servisní služby pro zhruba čtyřicet sítí v rozsahu od tří do čtyřiceti uživatelů. Na starosti máme více jak čtyřicet serverů včetně NAS a zhruba 400 počítačů.  Pravidelnou smluvní IT podporu využívá více než 15 společností. O veškeré služby v této oblasti se starají čtyři IT specialisté.

Deset firem má plně implementován náš informační systém a řada dalších společností využívá náš autorský software nebo drobné software nástroje. Od letošního roku začínáme poskytovat a testovat přístup do našich aplikací formou cloudu. Na vývoji se podílí 2-3 stálí specialisté a studenti, kteří mají zájem se v této oblasti realizovat. Snažíme se spolupracovat s mladými začínajícími profesionály, nebojíme se dát jim prostor k seberealizaci. Tato spolupráce přináší oboustranný prospěch a naše produkty posunuje k nejmodernějším technologiím, jako jsou tablety a chytré mobilní telefony.

V oblasti dodávek  techniky  preferujeme  a dodáváme značkové počítače DELL. V oblasti komplexních dodávek spolupracujeme se společnosti JEKL network, která působí na trhu jako systémový integrátor. Pro kancelářské aplikace často realizujeme terminálová řešení. V aktivní části sítí spoléháme na techniku ZyXEL, DrayTek, Synology. V antivirové politice preferujeme řešení společnosti ESET.

Pro naše zákazníky se snažíme nacházet nová efektivní řešení a nebojíme se implementovat novinky směřující ke snížení provozních nákladů např. z hlediska spotřeby energie. Snažíme se koncepčně připravovat IT řešení jako celek poskytující službu našim klientům, s ohledem na jejich skutečné potřeby.

Základním cílem naší firmy není kvantita, ale kvalita a spokojený zákazník. Jedině tento zdůrazněný předpoklad nabízí oběma stranám dlouhodobou perspektivu. Firma má bez velké marketinkové podpory roční přírůstek jednu až dvě společnosti zprostředkované stávajícími spokojenými zákazníky. To je pro nás ta nejlepší reklama a dlouhodobý cíl.